Společnost Sampierana S.p.A., výrobce strojů EUROCOMACH, byla založená v padesátých letech minulého století jako malá rodinná dílna specializující se na opravy pásových podvozků stavebních strojů a traktorů.
Ke strmému vzestupu společnosti došlo v osmdesátých letech, kdy se firma celosvětově proslavila jako výrobce špičkových nadrozměrných pevných i stahovatelných pásových podvozků. Dnes patří k hlavním odběratelům podvozků společnosti jako Liebherr, Komatsu, Soilmec, či Casagrande.

Na začátku 90-tých let přišla firma s vlastní značkou stavebních strojů EUROCOMACH – European Construction Machines.
Dnes se specializuje na mini a midi rýpadla s nulovým nebo minimálním přesahem zádi a smykem řízené kolové a pásové nakladače.
V řadě minirýpadel nabízíme ucelenou řadu od 1 do 10 tun.
EUROCOMACH je průkopníkem midirýpadel s třídílným výložníkem. Nabízí nejmenší stroj s třídílným výložníkem na světě. Typ ES60ZT se stal bestsellerem v Německu a dnes firma přichází s vylepšenou druhou generací – modelem 65ZT.
Zaměření na kompaktnost, využitelnost prostoru a dobrou servisovatelnost jsou klíčové prvky při vývoji strojů EUROCOMACH. Důkazem jsou sklopné kabiny u rýpadel o 2,5 do 6,5 tun zaručující výborný komfort obsluhy a servisní přístup zároveň. Typ 18ZT je nejmenším strojem s plnohodnotnou kabinou bez přesahu zádi na světě.

Sampierana S.p.A. je přes 40 let oficiálním distributorem podvozkových dílů BERCO®. V roce 2007 byla vytvořena divize U/C parts zaměřující se na prodej neoriginálních podvozkových dílů na všechny běžně používané stavební stroje, pod vlastní značkou Sampierana®.

Sampierana Spa. dodnes zůstává rodinnou firmou s prvořadým zaměřením na spokojenost zákazníka.